põrandate suvapesu

Põrandate süvapesu

Põrandate süvapesu on puhastusmasinatega erinevatele põrandakatetele tehtav puhastus (PVC, linoleum, LVT, puit, betoon, epo, kivi, keraamiline plaat, parkett, laminaat). Süvapesuga eemaldatakse põrandatelt kinnistunud mustus ja kaitseaine kiht. Põranda süvapesu tehakse siis, kui igapäevase koristuse ja hooldusega ning pindmise puhastusega ei ole võimalik saavutada vajalikku puhtusastet. Süvapesu sagedus oleneb põrandakatte liigist, ruumide kasutusotstarbest, sagedusest ja asukohast. Väga oluline on jälgida põrandakatete hooldusjuhendeid, kerge on oskamatusest ja vale puhastusaine ja tööriista kastumisega pinnakatteid kahjustada.

Pärast süvapesu ja põrandate kuivamist soovitame pinnad töödelda kaitseainega (vahatada, impregneerida, hooldusõlitada jne) vastavalt tootjapoolsele hooldusjuhendile. Kaitsmine vähendab pindade määrdumist ja kulumist, parandab visuaalset väljanägemist ning lihtsustab igapäevast koristust.

Kuidas puhastamine toimub?

Kõigepealt eemaldatakse vana vaha. Vana vaha eemaldatakse põrandalt spetsaalse vaha eemaldus ainega ja masinpesuga. Kui kogu põrand ära pestud, siis kantkase põrandale 1-2 õhukest kihti uut vaha. Vaha saavutab käimis kõvaduse ühe tunniga. Oma lõpliku kõvaduse saavutab vaha 48 tunniga. Seega sooviatame töödeks valide sellise aja kus oleks käimine minimaalne. Igapäevane hooldamine muutub kergemaks. Kaitsekihiks kasutatakse enamasti kas matti või läikivat vaha. Vahatamise sagedus sõltub ruumide kasutamise sagedusest ja otstarbest.

PVC ja Linoleum põrandate süvapesu ja vahatamine:

PVC puhul on tegemist vastupidava, kompaktse pealispinnaga tehiskattega, mis kannatab niiskust ja on püsiv ning kulumiskindel ka kemikaalide kasutamisel. Linoleum on aga looduslik materjal ega kannata tugevatoimelisi kemikaale. PVC- ja linoleumpõrandaid kaitstakse kulumise eest süvapesu ja vahatamisega 1-4 korda aastas.

Kivi- ja betoonpõrandate süvapesu:

Kivipõrandate õigeaegne hooldus pikendab kivipõrandate kasutusiga ja võimaldab neid paremini hooldada. Sellised põrandad on sageli suurtes kaubanduskeskustes ja büroodes. Levinumaks kivipõrandaks on klinkerplaatides põrand.

Keraamilise plaadi, betooni ja loodusliku kivi puhastamisel arvestatakse materjali iseloomu, vastavalt millele selgitatakse välja puhastuse meetod, kattekihiga katmise vajadus ning sagedus. Üldjuhul vajavad kivi- ja betoonpõrandad igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti. Kivi- ja betoonpõrandate süvapesu oleks mõistlik teha ka kohe pärast ehitus- või remonditööde lõppu. Kivipõranda süvapesu ja vuugivahede puhastust soovitame teha vähemalt korra aastas, suurema käimiskoormuse korral ka tihedamalt. Lisaks eeltoodule teostame ka betoonpõrandate happepesu (selleks, et uuelt põrandalt eemaldada tsemendijääke).

Puit ja parkettpõrandate õlitamine:

Parketi hooldusõlitamine on kõige levinum ja lihtsam viis parketile ilusa ja värske ilme andmine. Õlitatud põranda oluliseks eeliseks on selle naturaalne välimus ning suur vastupidavus. Vastupidiselt põrandalakile, mis tekitab puidupinnale lisakihi, imendub põrandaõli sügavale puidu pooridesse, tõkestades seeläbi ligipääsu niiskusele ja mustusele. Kuna pinnale ei teki lisakihti, joonistub puidumuster välja kogu oma naturaalses ilus ning pind omandab loomuliku ja sügava läike.

Meie tehtud töödega saate tutvuda siin

KÜSI PERSONAALSET HINNAPAKKUMIST
Call Now Button